Prelegent

Monika Miłosz

Zapraszamy na wykład:

“O czym warto w łóżku rozmawiać, o czym myślimy a nie mówimy, o katalogu słów i gestów zakazanych”

Zdrowie seksualne to ważna część naszego zdrowia, zdrowia o którym rzadko mówimy bo w związku z brakiem solidnej edukacji seksualnej brakuje nawet słów, użyć tych z filmów? dowcipów? „wie Pani to”, zatem porozmawiajmy o „tym”, że to dla nas ważne, poszukajmy słownika, skojarzeń, porozmawiajmy, bo przecież od rozmowy, szczególnie tej w parze, zależy nasze poczucie bezpieczeństwa, normy, granice będą tam gdzie je wyznaczymy.

Pozwólmy sobie szukać przyjemności, nie zadzieje się to jednak jeśli nie poznamy naszego ciała, jego tkliwości i nieograniczonych możliwości, jeśli nie dowiemy się tego samego o ciele partnera.

Porozmawiajmy o podstawach:

– o lekach, diecie, chorobach, przeżyciach które niszczą seksualność i tych, które ją wspierają

– o najczęstszych problemach, które doświadczamy w łóżku (zaburzenia erekcji, dyspareunia, przedwczesny wytrysk, pochwica) i o tym jak w parze możemy sobie z nimi poradzić.

 

O prelegentce:

Jestem psychoterapeutą psychodynamicznym i seksuologiem, osadzenie w teoriach psychoanalitycznych, teorii popędów w sposób naturalny wiodło mnie do zainteresowania seksuologią. Z natury badacz, z zamiłowania praktyk, środowisko naturalne fotel vis a vis kozetki, a na niej pacjenci indywidualni i pary. Chociaż nie do przecenienie jest praca indywidualna z pacjentem i jego rozwojem psychoseksualnym, to z doświadczenia wiem, że pary często tego czasu nie mają, gdy zapala się alarm „życie seksualne”, stosujemy metody, które ratują i pomagają tu i teraz ale … ale nie uciekamy od interpretacji co ten kryzys mówi o związku, zależności, emocjonalności w relacji, tylko zyskujmy czas niezbędny na spokojną pracę.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w różnych szpitalach klinicznych:

Wojskowy Instytut Medyczny Centralny Szpital Kliniczny MON, Warszawa, Szpital Uniwersytecki w Krakowie, Szpital Nowowiejski oraz niepublicznych ośrodkach zajmujących się opieką zdrowia:

Nasmed, Nutrimed

Obecnie pracuję z moimi pacjentami w dwóch miejscach:

Prywatny gabinet: goInside Monika Miłosz & Poradnia Seksuologiczna i Patologii Współżycia

 

 

Monika Miłosz