Zamknij menu

Długowieczność

Długowieczność

Gilgamesz, potężny władca starożytnego Uruk po śmierci swojego przyjaciela rusza w podróż, której celem jest odkrycie sposobu na nieśmiertelność. Wyrusza jako młody i bystry jegomość w pełni swych sił. W trakcie wyprawy mierzy się z wieloma przeciwnościami: niebezpiecznymi ludźmi-skorpionami czy śmiertelną wodą. Udaje mu się dotrzeć do jedynego człowieka, który posiadł nieśmiertelność – jest nim Utnapisztima, pierwowzór biblijnego Noego. Starzec opowiada Gilgameszowi swoją historię i daje radę na uzyskanie nieśmiertelności: zdobycie rośliny znajdującej się na dnie oceanu.

Czytaj więcej

W numerze

Witaminy Powietrza
Długowieczność
Witaminy Powietrza, jonizacja, mitochondria, a długowieczność.

Jak wspierać naszą odporność i długowieczność przy zastosowaniu antyoksydantów w postaci witamin powietrza? Oprócz tego, że są one niezbędnym filarem długowieczności to czym są dokładnie i czy możemy je wytworzyć w warunkach domowych?

długowieczność
Długowieczność
Dookoła świata po sekret długowieczności

Skąd pochodzi nazwa „niebieska strefa”? Co sprawia że mieszkańcy tamtych obszarów wiodą długie i pogodne życie? Wybierzmy się wspólnie w podróż ku niebieskim strefom i dowiedzmy się jaki jest ich sekret!

wyśniona długowieczność
Długowieczność
Wyśniona długowieczność. 11 zasad zdrowego snu

Większość z nas lubi sobie pospać. Mówimy, że to dla zdrowia, bo długi sen sprzyja długowieczności. Czy to prawda, a jeśli tak to dlaczego? Rozmawiamy z Magdaleną Szczęsną, współautorką pierwszej polskiej monografii dotyczącej snu.

cukier a starzenie
Długowieczność
Jak (nie) jedzenie wpływa na młodość i starzenie

Należy sobie zdawać sprawę, że współczesny tryb życia, mówiąc wprost, sprzyja starzeniu, a nie odmładzaniu. Dzieje się tak, gdyż wszechobecna żywność - bogata w cukry i tłuszcze bardzo mocno hamuje aktywność sirtuin.

na skróty do długowieczności
Długowieczność
Na skróty do długowieczności

Nasze ciało nie odróżnia wyobrażeń od realnego zagrożenia i reaguje na nie tak, jakby faktycznie miały miejsce. Twój mózg generuje wewnętrzną rzeczywistość, którą reszta ciała odbiera jako prawdę.

dieta przeciwzapalna
Długowieczność
Przewlekłe stany zapalne – plaga XXI wieku. Dieta przeciwzapalna

Badania wskazują, że to co ląduje na naszych talerzach ma olbrzymie znaczenie pod kątem zarówno tego jak długo będziemy chodzić po tym świecie, jak również jak bardzo będziemy mogli czerpać z tego życia przyjemność, omijając choroby i dobrze się czując.

tantra
Długowieczność
Tantryczna seksualność – eliksir młodości

Tantra odkrywa przed nami wiele tajemnic dotyczących długowieczności i zdrowia. I nie chodzi tylko o wiek...

12 zasad wydłużenia życia
Długowieczność
12 sprawdzonych metod na wydłużenie życia

Przygotowaliśmy zestaw najistotniejszych czynników, które wpływają na wydłużenie życia. Sprawdź czy je znasz!

Archiwum numerów

Poza numerem

Wszystkie artykuły