Zamknij menu

- Marzec 2021

Zero waste w łazience

Zero waste to codzienna praktyka ratowania świata. 

Małe kroki mające na celu ochronienie planety przed zaśmiecaniem, ochronę zasobów Ziemi, a także – niejako przy okazji – sposób na oszczędzanie. To podejście naszym zdaniem składa się z samych pozytywów. Zadbasz zarówno o środowisko jak i stan swojego konta.

Oto kilka pomysłów jak wprowadzić zero waste do Twojej łazienki.

Dzięki wprowadzeniu drobnych zmian zapomnisz na dobre o łazienkowych śmieciach. 

1. Wielorazowe płatki kosmetyczne Loffme to produkt do każdego rodzaju skóry. Idealne rozwiązanie dla osób z problemami alergicznymi skóry. Materiał z którego są wykonane uniemożliwia rozwój grzybów i bakterii w jego strukturach. Absorbują zanieczyszczenia w postaci nadmiaru sebum i makijażu. Łagodzą podrażnienia i stany zapalne skóry. I nie trzeba pamiętać, aby kupić następną paczkę jednorazowych płatków, bo nigdy ich nie brakuje! Po użyciu wystarczy umyć płatek mydłem, przepłukać wodą i zostawić do wyschnięcia. Te produkty są niezwykle trwałe. Jeśli chodzi o kwestię oszczędności, płatki Loffme kosztują. To równowartość 5 opakowań jednorazowych płatków po 120 sztuk. Czyli już po pół roku używania jest się „do przodu”.

2. Wielorazowa wkładka higieniczna Loffme – Antibacterial (ze srebrem) to świetne rozwiązanie dla osób z problemami alergicznymi skóry. Barierowa struktura materiału uniemożliwia rozwój grzybów i bakterii. Zwiększona chłonność materiału w wielorazowej wkładce higienicznej Loffme i zastosowana w warstwie zewnętrznej wodoodporna membrana zapewnia uczucie komfortu i bezpieczeństwa. Po użyciu należy spłukać zabrudzenia zimną wodą, a potem uprać ręcznie lub w pralce do 90 stopni C. Ta sama firma produkuje też wygodne i chłonne, wielorazowe podpaski.

3. Pamiętacie jeszcze chusteczki z materiału? I komu to przeszkadzało? 😉 Nie tylko w łazience, ale i w kieszeni kurtki przyda się opakowanie wielorazowych chusteczek z bawełny organicznej LastTissue.  Eleganckie, silikonowe etui są dostępne w kilku kolorach do wyboru. To, co szczególnie chwyta nas za serce: każdy kolor etui reprezentuje inny, zagrożony wyginięciem gatunek roślin lub zwierząt. Na przykład sekwoję czerwoną, szopa niebieskiego pigmejskiego czy fokę mniszkę. Używając wielorazowych chusteczek wiesz, że także dzięki Tobie te zwierzęta i rośliny mają szansę przetrwać. Rezygnując z używania ich papierowych odpowiedników chronisz drzewa. Silikonowe etui można myć w zmywarce, a chusteczki prać w pralce w 60 stopniach aż 520 razy. Jedno opakowanie chusteczek zastępuje 3000 sztuk zwykłych jednorazowych chusteczek higienicznych.

4. Czy wiesz, że każdego dnia na świecie produkowanych jest aż 1,5 miliarda higienicznych patyczków bawełnianych? Daj sobie chwilę i spróbuj wyobrazić sobie, ile to jest śmieci. Wielorazowy patyczek kosmetyczny LastSwab Beauty w kolorowym etui na bazie skrobi kukurydzianej zastępuje 1000 patyczków higienicznych. Można poprawić nim makijaż, a następnie go umyć. Patyczek podlega recyklingowi, a etui jest w pełni biodegradowalne. Do umycia patyczka wystarczy woda i mydło. Etui jest tak wdzięczne wizualnie, że można mieć je zawsze przy sobie.

5. Czy wiesz już, że znakomitym sposobem na to, by dom pachniał jak spa, a zarazki poszły precz, są olejki eteryczne? Niektóre z nich mają właściwości antyseptyczne i z powodzeniem można nimi przecierać powierzchnie, które chcemy umyć i zdezynfekować. Olejek lawendowy czy z drzewa herbacianego nadają się do tego idealnie. W naszym sklepie znajdziesz olejki eteryczne dwóch polskich marek: Shamasa i Aromalab

6. Znacie to uczucie, gdy po wielkim sprzątaniu ostrą chemią (gdy w ruch pójdą te wszystkie mleczka do czyszczenia, perfumowane płyny do podłóg itp.) zwierzęta domowe kichają, a domowników swędzą oczy i nosy? A może kojarzysz to nieprzyjemne zaskoczenie, gdy po sprzątaniu masz podrażnione chemią ręce? Są lepsze rozwiązania. Naturalne środki czystości Klareko nie uczulają, są ekologiczne, łagodne dla skóry i planety. Nadają się do skutecznego i bezpiecznego czyszczenia umywalek i zlewów, wanien i toalet, kafelek i fugi, blatów, piekarników, kuchenek i płyt indukcyjnych, garnków i patelni. Usuwają plamy. Klareko ma też produkty do mycia okien, tabletki do zmywarki i proszek do prania.

7.  Zamiast szykować sobie kąpiel z pianą, z płynem zawierającym milion sztucznych aromatów, barwników i całą tablicę Mendelejewa, możesz przygotować sobie wspaniałą, zdrową i ekologiczną kąpiel z solami lub ziołami do kąpieli. Sól Lawendowy relaks MG Life i zioła do kąpieli firmy Dary Natury, polecane przy bezsenności, to rozkoszny i odprężający pomysł na wieczór. Zrelaksowani i wyspani jesteśmy szczęśliwsi i lepsi. Bohaterowie ratujący świat potrzebują błogiego odpoczynku.

 

Sprawdź ofertę kursów edukacyjnych Art of Healing!

Julia Mafalda eko dom

 

Ewelina D’Souza – pracuje w zespole Festiwalu Wibracje i Art Of Healing.

Absolwentka Studium Literacko-Artystycznego przy Uniwersytecie Jagiellońskim i Kulturoznawstwa na SWPS. Przez kilkanaście lat zawodowo związana z mediami (TVP Kultura, TVP Rozrywka, TVN, Endemol Polska, ATM Grupa). Tłumaczka, lektorka języka angielskiego i polskiego jako obcego.

Autorka wywiadów i artykułów prasowych.  Copywriterka.

Współautorka adaptacji książki na sztukę teatralną, wystawianą od kilku lat na deskach warszawskiego teatru.

Dla Art Of Living Polska i Lakshya Ayurveda pracowała jako koordynatorka i tłumaczka symultaniczna wykładów i konsultacji ajurwedyjskich.

Pasjonatka zdrowego trybu życia, wegetarianka.

Praktykuje slow life i medytację. Pisze o zdrowiu, szczęściu i rozwoju osobistym.

Ciało Eko