dr n.med. Marzanna Radziszewska-Konopka
Emocje a zdrowie. Choroby autoimmunologiczne z perspektywy psychobiologii

Wykład podczas Art of Healing:

 

Nasze ciała podporządkowane są naturalnym prawom, które kierują zarówno naszym zdrowiem, jak i chorobami. Żadna choroba nie jest dziełem przypadku. Manifestuje się zawsze precyzyjnie - w tkance ściśle powiązanej ze sposobem, w jaki reagujemy na problemy, które pojawiają się w naszym życiu. Psychobiologia opisuje zależności pomiędzy chorobami, przeżywanymi przez nas emocjami i programami rodowymi, które dziedziczymy po przodkach.

Choroby autoimmunologiczne są w dzisiejszych czasach istotnym problemem społecznym. Dotykają różnych narządów i układów ciała – od tarczycy, poprzez układ pokarmowy, kostno-stawowy po układ nerwowy. Dla każdej z nich charakterystyczny jest inny zestaw tzw. biologicznych konfliktów, ale mają jeden wspólny mianownik – organizm traktuje własne tkanki jak obce i dokonuje swoistego samozniszczenia. Podczas wykładu przedstawione zostanie spojrzenie z perspektywy psychobiologii na takie choroby, jak choroba Hashimoto, Gravesa – Basedowa, Leśniowskiego – Crohna, reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów, cukrzyca typu I. Namierzenie programów i przekonań, które determinują nasz sposób reagowania na życiowe okoliczności i ich transformacja mogą stać się kamieniem milowym na drodze do wyzdrowienia.

O prowadzącej:

Lekarz medycyny akademickiej z wieloletnim dorobkiem naukowym i klinicznym, praktyk Psychobiologii z dziesięcioletnim doświadczeniem, wykładowca, twórczyni autorskiego programu Akademii Psychobiologii Vedica, założycielka i właścicielka Vedica.