Nisarga Eryk Dobosz
Art of healing - sztuka uzdrawiania poprzez oddech, masaż, ruch i medytację
   

Wykład na Art of Healing:

Jak żyć w szczęściu, radości i bez bólu? - czyli system ART OF HEALING - SZTUKA UZDRAWIANIA POPRZEZ ODDECH, MASAŻ,  RUCH I MEDYTACJE
Żyjemy w czasach, w których ból jest epidemią. Z jego powodu cierpi około 30% populacji Europy. Wraz z bólem w naszym życiu pojawia się lęk, złość, unieruchomienie. Koło się zamyka. Sięgamy po leki, które nie rozwiązują problemu, a jedynie niweluje objawy. Co więcej z czasem mogą mieć skutki uboczne i powodować obniżenie naszego systemu immunologicznego.

Tymczasem można osiągnąć stan pełnej witalności, energii, szczęścia, spokoju umysłu. Stan, w którym nie ma bólu.  Jak? Poprzez oddech, medytację, masaż i ruch. To elementy, które pomogły setkom osób w życiu pełnym pasji i radości.

Właśnie one tworzą system Art of healing, o którym opowiem na moim wykładzie.

 

O prowadzącym:

 

Swoją podróż ku poznawaniu pracy z oddechem i uzdrawiania, Nisarga rozpoczął od nauki Pranayamy (jogicznego oddychania) w szkole jogi w Warszawie w 1998  r. W 2005  r poszukiwania duchowe i zainteresowanie głębokim wewnętrznym uzdrawianiem przywiodły go po raz pierwszy do Międzynarodowego Ośrodka Medytacyjnego OSHO w Punie, w Indiach, gdzie odkrywał rewolucyjne terapie oddechowe i techniki medytacji. Nauczał ich nieżyjący już hinduski mistrz Osho i jego uczniowie. Pragnienie uczenia się i głębokiego rozumienia ludzkiego ciała i jego języka zaprowadziło Nisargę do źródeł pracy nad integracją umysłu, ciała i ducha. Przez następne 10 lat podróżował on do różnych miejsc na świecie – w Azji, Europie i Ameryce – w których mieszkał, uczył się i praktykował różne techniki pracy z oddechem i pracy z ciałem oraz techniki medytacji, począwszy od Zen, poprzez nurty takie jak Sufi, Tao, Buddyzm i Tantra, a skończywszy na przekazach mistrza Osho.

Nisarga uważa ludzkie ciało za świątynię, która zasługuje na to, aby traktować ją z najwyższym szacunkiem i podziwem. Dlatego też jego praca nabrała wymiaru prawdziwego kunsztu, u podłoża którego znajduje się pragnienie zrozumienia oraz zaufanie do nieskończonej zdolności ciała do samoregulowania się i samouzdrawiania. Nisarga pasjonuje się promowaniem optymalnego stanu zdrowia poprzez właściwą dietę, ćwiczenia, relaks, a także, co ważne, oddychanie. Jest ucieleśnieniem swoich przekonań, żyjąc w sposób zdrowy i harmonijny, zgodnie ze swoim mottem: „nie można uczyć innych czegoś, czym się nie jest”.

  transformative-bodywork.com healing-institute.com breathawakening.pl