Anna Sierpowska
Shake it off – uwalnianie przestrzeni w ciele. Droga ku życiu.

Podczas Art of Healing:

 

W naszej kulturze wyćwiczyliśmy nasze ciała aby oficjalnie się nie trząść. Częściowo utraciliśmy umiejętność ponownej kalibracji swoich układów nerwowych. Od najmłodszych lat jesteśmy represjonowani, przywoływani do „porządku” i sabotowani konsekwencjami. W rezultacie uczymy się tłumić nasze uczucia. To represjonowanie naszej traumy emocjonalnej powoduje, że jest ona przechowywana głęboko w ciele w naszych mięśniach szkieletowych. Traumatyczne doświadczenia z dzieciństwa, które tkwią w naszych ciałach sprawiają wiele bólu i są przyczyną wielu cierpień. W ich efekcie stajemy się nadwrażliwi na stres. W efekcie łatwo nas denerwują drobne wykroczenia i stresory. Nasz mózg i ciało stają się usztywnione (zasklepione) w przewidywalnej reakcji lub w przewidywaniu kolejnych konsekwencji wytwarzając pętlę krytyki nieustannie płynącą w naszych myślach.

Zafascynowało mnie użycie wstrząsów i swobodnego drżenia. Fascynują mnie proste techniki i ich ogromny wpływ na nasze funkcjonowanie, na sposób bycia z ciałem a przez to i ze swoim życiem. Jest to cześć mojej regularnej praktyki i studiów. Jako terapeuta i nauczyciel obserwuję jakość drżenia i naszą łatwość adaptacji i wchodzenie w głąb swojego ciała dzięki oddechowi, ruchowi, uważnej obserwacji (mindfunless) i akceptacji naturalnego przepływu, które bywa też drżeniem.

W takcie wykładu popatrzymy na swoje ciało, zauważymy oddech, sprawdzimy jaką mamy relację z ruchem i sięgając do praktyk bioenergetycznych i movementowych poszukamy odprężenia. Art of Healing - robimy to dla życia w pełni, w służbie świadomego życia i uważnego korzystania z naturalnych narzędzi. Każdy z nas jest uzdrowicielem - nasze ciała mają ogromną wiedzę i doświadczenie. Akceptując całość naszego odczuwania body-heart-mind mamy szansę skorzystać z naszej indywidualnej, niepowtarzalnej jakości.

O prowadzącej:

 

Anna Sierpowska – praktyk, uczeń i nauczyciel, czerpię swoją energię i wiedzę z wieloletniego praktykowania i treningów Movement Medicine, performance i ruch autentyczny i 5Rytmów, Ma-Uri Bodywork i masażu powięziowego, podejścia Laban Bartenieff, Jestem certyfikowanym nauczycielem Movement Medicine (praktyki świadomego ruchu i obecności). Studentką certyfikowanego Szkolenia w Analizie Bioenergetycznej akredytowanego przez Florida Society for Bioenergetics Analysis. Poprzez zanurzenie w ruch szukam radykalnej akceptacji.