Karolina i Maciej Szaciłło
Ajurweda. Jak wspomóc organizm w procesie oczyszczania?

O prowadzących:

Ona, dziennikarka, na co dzień pisze reportaże społeczne i wywiady. Jest nauczycielką technik oddechowych i medytacji.

On kucharz wegetariański, autor książek kulinarno - lajfstylowych, pasjonuje się dietetyką, medycyną wschodu (szczególnie ajurwedą) i jogą. Przez lata gotował na antenie „Dzień dobry TVN”.

Razem prowadzą bloga o zdrowym sposobie na życie (www.medytujemy.pl), warsztaty i detoksy wyjazdowe. W swojej pracy łączą współczesne zdobycze dietetyki ze starożytną mądrością medycyny Wschodu. Pojawiają się na antenie znanych i lubianych programów TV. Razem prowadzili cykl na antenie Dzień Dobry TVN. Wspólnie piszą książki (w sumie 12) w tym m.in. bestsellerowe „Jedz i pracuj nad własnym zdrowiem” oraz „Karolina na detoksie” (numer jeden na liście bestsellerów Empiku). W październiku 2017 pojawił się na rynku ich kolejny bestseller „Jedzenie, które leczy” - prosty i przejrzysty przewodnik po ajurwedzie, a 28 lutego: „Zdrowa tarczyca. Twoja droga do równowagi hormonalnej”. Jesienią r. na rynku pojawią się „Zdrowe serce” i „Leki z roślinnej apteki”.

Poprowadzą wykład:

"Ajurweda. Jak wspomóc organizm w procesie oczyszczania?" Ajurweda to najstarsza nauka o zdrowiu, która liczy sobie ponad 5 tysięcy lat. Proces leczenia w ajurwedzie zawsze zaczyna się od kuracji wspomagającej oczyszczanie organizmu oraz poprawienia trawienia. Dlaczego? Każdego dnia „chłoniemy” toksyny, które przedostają się do naszego organizmu poprzez wodę, którą pijemy, powietrze, którym oddychamy i pożywienie, które spożywamy. Zaburzamy wewnętrzną równowagę. A to właśnie równowaga, zdaniem ajurwedy, jest podstawą naszego zdrowia i szczęścia. To prawda, że nasz organizm oczyszcza się sam. Jednak jeśli owych toksyn jest zbyt dużo, możemy wspomóc ten proces. Możemy zdecydować się na dobraną do naszych indywidualnych potrzeb kurację. Pomaga ona podnieść nasz poziom energii, regeneruje ciało, przeciwdziała alergiom, reguluje wagę, zwiększa odporność, poprawia trawienie, a tym samym wchłanianie składników odżywczych, oczyszcza umysł i pomaga w eliminacji skutków stresu. Często jednak popadamy w skrajności. Sięgamy po popularne, radykalne monodiety czy głodówki, zapominając o indywidualnych uwarunkowaniach i potrzebach organizmu. Coś co dla jednego jest lekarstwem, komuś innemu może bardzo zaszkodzić. Na wykładzie opowiemy nie tylko o oczyszczaniu, ale również trawieniu (fizycznym i umysłowym) oraz oddechu.